Przejdź do treści

Świynto Dziedziny

Historia Świynta Dziedziny sięga roku 2014, kiedy to podczas Wielkiego Otwarcia Zamarskiego Parku wystąpił legendarny polski zespół Skaldowie.
Zapoznaj się z historią tej wspaniałej imprezy klikając w poszczególne nagłówki.

Świynto Dziedziny 10.06.2023

„Świynto Dziedziny z okazji 800 lecia wsi Zamarski”.

Wielkie Obchody 800-lecia Wsi Zamarski podczas Święta Dziedziny.

Mieszkańcy wsi Zamarski z utęsknieniem wyczekiwali tej wyjątkowej chwili – Wielkich Obchodów 800-lecia swojej ukochanej miejscowości, które odbyło się w sobotę 10 czerwca 2023 r. To historyczne wydarzenie zgromadziło mieszkańców i gości z całego regionu, którzy wspólnie świętowali i oddawali hołd dziedzictwu wsi. Główną gwiazdą imprezy był znany zespół “Golec uOrkiestra”.

Korowód rozpoczął się w Zamarskim Parku, w którym Sołtys oraz przedstawiciele Gminy, Powiatu oraz Województwa odsłonili tablicę upamiętniajacą ten wielki jubileusz. W barwnym korowodzie uczestniczyła Miejska Orkiestra Dęta “Cieszynianka”, mażoretki, uczniowie Szkoły Podstawowej, harcerze, Chór Hażlach-Zamarski, panie z Koła Gospodyń Wiejskich, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarniczej oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Atmosfera była niesamowita – wszyscy mieli uśmiechy na twarzach, a radość z przeżywania tego wyjątkowego momentu była odczuwalna w powietrzu.

Po dotarciu na teren boiska szkolnego, gdzie mieściła się wielka scena, mieszkańcy i goście mogli podziwiać piękne występy artystyczne, które rozpoczęły się od hymnu wsi “Pochwała Zamarsk” w wykonaniu Chóru Ewangelickiego Hażlach-Zamarski i kapeli. Jubileusz wsi był również okazją do wręczenia podziekowań i gratulacji przedstawicielom organizacji działającym w naszym sołectwie. Na scenie zaprezentowali się uczniowie, chór, panie z KGW, Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej oraz Przyjaciele dla Zamarsk w repertuarze zespołu Skaldowie. Główna gwiazda imprezy, zespół “Golec uOrkiestra” wystąpił z dwugodzinnym, energetycznym show, łącząc tradycyjne nuty góralskie z nowoczesnymi brzmieniami. Ich muzyka porwała wszystkich, którzy bawili się przy dźwiękach charakterystycznych skrzypiec, akordeonu i basu, wspólnie śpiewając znane i lubiane piosenki, z najnowszym hitem “Do Zamarsk wróć” powstałym podczas koncertu i odśpiewanym wraz z Sołtysem Zamarsk Klaudiuszem Zawadą. After party z imprezą taneczną odbyło się w Zamarskim Parku, a o dobrą atmosferę zadbał DJ Dejwid.

Nielada atrakcją Świynta Dziedziny był Jarmark Rzemiosła i Tradycji podczas, którego mieszkańcy mieli okazję podziwiać liczne stoiska z lokalnymi wyrobami rękodzielniczymi, regionalnymi potrawami, starym rzemiosłem oraz zabawami dla dzieci. Wszyscy mogli spróbować wyjątkowych specjałów kulinarnych. W międzyczasie każdy mógł przenieść się w czasie dzięki Wystawie Historycznych Miejsc i Zabytków Zamarsk.

Wielkie Obchody 800-lecia Wsi Zamarski podczas Święta Dziedziny przeszły do historii jako niezapomniana i wzruszająca uroczystość, pełna radości, dumy z dziedzictwa oraz wspólnotowego ducha. To święto umocniło więzi między mieszkańcami i pokazało, że tradycja, kultura oraz lokalna tożsamość mają głęboki wpływ na tożsamość i wspólnotę wsi. Był to dzień, który na długo pozostanie w sercach wszystkich obecnych, stanowiąc ważną kartę w historii Zamarsk.

Impreza została dofinansowana z budżetu Samorządu Województwo Śląskiego i objęta Honorowym Patronatem: Wójta Gminy Hażlach Grzegorza Sikorskiego, Starosty Cieszyńskiego Mieczysława Szczurka oraz Członka Zarządu Województwa Śląskiego Krzysztofa Klimosza.

Podziękowania dla wszystkich sponsorów i współorganizatorów, a przede wszystkim społeczników, bez których tego wielkiego wydarzenia nie udałoby się zorganizować.

Świynto Dziedziny 18.06.2022

Świynto Dziedziny 2023

„Świynto Dziedziny czyli zabawa w sercu wsi”.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemicznymi ograniczeniami odbyło się w Zamarskach tradycyjne Świynto Dziedziny. Jak zawsze impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu lokalnych organizacji czyli: Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk, Rady Sołeckiej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Koła Gospodyń Wiejskich, Amatorskiego Klubu Futbolu Stołowego i Gminnego Ośrodka Kultury w Hażlachu.
Na zamarskiej scenie zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orła Białego oraz kapela góralska „Póki co”. Gwiazdą wieczoru był zespół „Take Cover” grający hity lat 60,70,80-tych. Nie zabrakło również nowych atrakcji, którym był m.in. pokaz musztry Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a także wystawa wozów bojowych z okolicznych jednostek OSP. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się 30 m. drabina z Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie. AKFS zorganizował rodzinny turniej w piłkarzyki o Puchar Sołtysa. Obok szkoły znajdowało się niecodzienne stoisko darmowego sprawdzenia stanu samochodów, które przygotowała firma DARMA. Na wszystkich kierowców czekali wykwalifikowani mechanicy oraz upominki. Tradycyjnie wieczorną porą rozpoczęła się zabawa taneczna, którą prowadził DJ DEJWID. Uczestnicy imprezy mogli skorzystać z pysznej strefy kulinarnej, gdzie można było skosztować m.in. pysznych placków z blachy, grochówki, dań ukraińskich oraz z grilla. Dzieci mogły skorzystać z darmowej zabawy na dmuchańcu.
W imieniu organizatorów serdecznie dziękuję wszystkim za tak liczną wspólną zabawę oraz naszym sponsorom dzięki, którym mogliśmy zorganizować zabawę w sercu naszej wsi. Dziękujemy Firmom: CopyArt, Janpas preform PET, DARMA, Wrzos, Lewiatan, Potenza, Crocus,Wulkanizacja CHMIEL, AD PLANET, Kulig, Vialli Design, Złotnictwo Pieczonka, Profi, PEX, Drukarnia Modena, Koga, BHP Doro oraz anonimowym darczyńcom, a także COK „Dom Narodowy”.

Świynto Dziedziny 22.06.2019

Świynto Dziedziny 2023

Z Zamarskiego kopca płynie już muzyka.
W centrum Zamarsk możemy już zobaczyć efekty prac społeczników. W tamtejszym parku powstała scena oraz na nowo zagospodarowany został teren wokół niej. Pierwszy test nowych elementów parku odbył się w miniony weekend podczas corocznego Świynta Dziedziny.

– Na naszych oczach rodzi się tutaj w Zamarskach niebywała historia. Siedem lat temu została rozpoczęta budowa zamarskiego parku, pięć lat temu został on uroczyście otwarty. Dzisiaj kolejne ważne wydarzenie – otwieramy scenę, która ma wszelkie atuty by stać się miejscem kultowym. Zamarski mogą być stolicą kultury i rozrywki w gminie Hażlach – mówi wójt gminy Hażlach Grzegorz Sikorski.

Gmina pozyskała środki na budowę sceny z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska w ramach Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Śląsk Cieszyński – Těšínské Slezsko i budżetu państwa. Nie obyło by się jednak bez zaangażowania zamarskich społeczników, którzy przyczynili się do tego, jak obecnie wygląda scena, a przede wszystkim jej otoczenie.

– To co dzieje się w Zamarskach od 7 lat jest dla mnie niesamowite. Trudno to ująć w słowa. Mobilizacja mieszkańców, którzy przychodzą tutaj pracować, pożyczają sprzęt bezpłatnie, przynoszą jedzenie, kwiaty, jest ogromna. Ci ludzie robią to z potrzeby serca. Po to by pracować dla innych, by służyło to nam wszystkim. Jestem dumny z mieszkańców Zamarsk, jestem dumny, że mieszkam w Zamarskach, że mam wokół siebie takich przyjaciół. Z całego serca Wam dziękuję – zwrócił się do społeczników sołtys Klaudiusz Zawada.

Po uroczystym przecięciu wstęgi, rozpoczęła się część artystyczna. Przed zamarską publicznością wystąpiły przedszkolaki i uczniowie Szkoły Podstawowej w Zamarskach, przedszkolaki i uczniowie Polskiej Szkoły Podstawowej w Karwinie, Zespół Regionalny Wielkokończanie, Grupa Taneczna “Blask” GOK w Zamarskach, pokaz Sambo CK Cieszyn. Odbył się również pokaz strażacki, pod wieczór można było wysłuchać grupy ABBA Revival Band oraz Grupy Skifflowej No To Co.

Świynto Dziedziny 23.06.2018

Świynto Dziedziny 2023

23 czerwca 2018 r. odbyło się Świynto Dziedziny w Zamarskach połączone z obchodami istnienia 110-lecia OSP Zamarski.

Nie zabrakło mszy świętej w intencji strażaków, raportu oraz odznaczeń oraz wystawy sprzętu gaśniczego i pokazu ratowniczego. Uroczystości te rozpoczęły się o godz. 12.00. O godz. 16.00 w Parku rekreacyjno-sportowym ruszyło tegoroczne „Świynto Dziedziny”. W programie nie zabrakło – jak co roku – występów artystycznych – Męskiego Zespołu Śpiewaczego przy OSP oraz Teatrzyku Rodzicielskiego. O godz. 18.00 ruszyły koncerty. Na zamarskiej scenie wystąpił zespół z Czech – “Legendy se vraci” oraz zespół “The Postman” czyli polscy beatlesi. O godz. 20.00 rozpocznęła się zabawa taneczna z DJ ALVARO.

W czasie trwania imprezy odbyły się ZAWODY W WYCISKANIU LEŻĄC, KTÓRE PRZEPROWADZIŁ 3-KROTNY MISTRZ ŚWIATA I 7-KROTNY MISTRZ EUROPY GRZEGORZ WAŁGA. Całkowity dochód z zawodów został przekazany na rzecz chorego Kubusia Pagieły z Hażlacha.

Organizatorzy zapewnili pyszną strefę kulinarną oraz strefę rekreacyjną dla najmłodszych. W organizację imprezy zaangażowana była cała społeczność wsi Zamarski.

Świynto Dziedziny 24.06.2017

Świynto Dziedziny 2023

GANG MARCELA rozkręcił zamarskie święto.

Tłumy mieszkańców Zamarsk i okolic bawiło się na ŚWIYNCIE DZIEDZINY w Zamarskach, które odbyło się w minioną sobotę.  
Imprezę rozpoczął barwny korowód przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej, którzy jako pierwsi wystąpili na zamarskiej scenie. Świynto Dziedziny oficjalnie otworzył Sołtys Zamarsk Klaudiusz Zawada wraz z Przewodniczącą Rady Gminy Hażlach Bożeną Bury. Na scenie wystąpił Męski Zespół Śpiewaczy OSP oraz cieszyńskie mażoretki. Wiele śmiechu i radości dał widzom Rodzicielski Teatrzyk przedszkolno-szkolny, który w zabawny sposób opowiedział bajkę „Powtórka z czerwonego kapturka”. Po występach miejscowa jednostka OSP pozwoliła najmłodszym wcielić się w rolę strażaków. O godz. 17.00 ruszyły koncerty. Jako pierwsze swój energetyczny wystąp dały skoczowskie BOMBONIERKI pod wodzą Mariusza Śniegulskiego. Tuż za nimi Kapela Góralska JETELINKA z Jaworzynki zachęciła wszystkich do wspólnego śpiewu i tańca.  O godz. 19.00 na scenie pojawiła się gwiazda zamarskiego święta czyli GANG MARCELA. Muzyka country rozkołysała tłumnie przybyłych uczestników. Wszyscy razem śpiewali znane przeboje grupy. Zespół bisował, aż dwukrotnie.
Po koncertach rozpoczęła się zabawa taneczna, którą poprowadził DJ AVARO. Zabawa trwała do 2 w nocy.
Oczywiście podczas imprezy nie zabrakło pysznej strefy kulinarnej z plackami z blachy i grochówką na czele oraz strefy rekreacyjnej dla najmłodszych.

Organizatorami Świynta Dziedziny 2017 była Rada Sołecka, KGW, OSP i Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, a finansowe wsparcie dał Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu oraz ponad 40 sponsorów.

Świynto Dziedziny 04.06.2016

Świynto Dziedziny 2023

Gorący początek wakacji zafundowała Rada Sołecka mieszkańcom Zamarsk. 4 czerwca odbyło się po raz kolejny Świynto Dziedziny. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy lubią dobrą zabawę. Tym razem zorganizowano ją w folkowych klimatach. Na scenie zaprezentowały się zespoły grające muzykę ludową. Była słowacka formacja FS Rovnan, skoczowska Kapela Stela. Gwiazdą wieczoru był Tyrolia Band, który serwował muzykę tyrolską. Na scenie występowały też dzieci i młodzież z zamarkiej szkoły oraz zespoły artystyczne działające na terenie sołectwa. W organizację wydarzenia zaangażowały się następujące zamarskie organizacje: Rada Sołecka, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk. Finansowo wydarzenie wsparł Gminny Ośrodek Kultury w Hażlachu.

Świynto Dziedziny 20.06.2015

Świynto Dziedziny 2023

Sobota 20 czerwca br. minęła pod znakiem występów artystycznych, koncertów, występów i wieczornej zabawy, a wszystko za sprawą Świynta Dziedziny.
Imprezę rozpoczął kolorowy pochód, w którrym można było podziwiać zamarskie przedszkolaki, uczniów Szkoły podstawowej, Dziecięcy Zespół Świetliki oraz mażoretki “Cieszyńskie Gwiazdeczki”.
Nim przybyła publiczność mogła zobaczyć popisy najmłodszych artystów Dziecięcy Zespół ŚWIETLIKI wykonał pieśń “Pochwała Zamarsk” (sł. Erwin Cienciała, muz. Michał Wódz), a następnie Sołtys Klaudiusz Zawada oraz Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oficjalnie rozpoczęli “Świynto Dziedziny” życząc wszystkim radosnej zabawy do białego rana.

Po występach młodych artystów przyszedł czas na koncerty i to na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwszy na scenie pojawił się Jacek Dewódzki z zespołem REVOLUCJA, który porwał publiczność do wspólnego śpiewu znanych przebojów grupy DŻEM. Po godzinnej dawce blues rocka zamarską sceną zawładnął BEVIN czyli grupa muzyczna Mariusza Śniegulskiego ze Skoczowa. Młodzi artyści wykonali kilkanaście Polskich i zagranicznych przebojów. Trzecim zespołem była grupa FENIX-56 z Cieszyna. Energia młodych artystów przeciągnęła uwagę młodzieży, która szalała pod sceną. Na zakończenie koncertowej części zamarskiego święta na scenie pojawił się Tomasz Wolak ROCK BAND. Jak sama nazwa wskazuje zespół dał mocno rockowy koncert. Publiczność mogła usłyszeć niesamowitą solówkę, którą na perkusji wykonał Wiktor Kierzkowski.
Po tych wszystkich koncertowych emocjach przyszedł czas na zabawę taneczną którą poprowadził zespół Max Trio z Chybia. Wspólna zabawa trwała do 1 w nocy.
Oprócz muzycznych atrakcji nie obyło się bez smacznej strefy kulinarnej, gdzie każdy mógł zasmakować potraw z grilla, placków z blachy, oscypków, a także kołaczy, gofrów i lodów. Na najmłodszych czekała strefa rekreacyjna. W ogródku malucha rozdawano balony, organizowano różne konkursy i przejażdżki kucykiem. Nie małą atrakcją było również JOJO z herbem wsi przygotowane specjalnie na zamarskie Świynto, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę Parku.

Świynto Dziedziny 14.06.2014 - WIELKIE OTWARCIE PARKU W ZAMARSKACH.

Świynto Dziedziny 2023

15 czerwca 2014 roku to pamiętna data, która zapoczątkowała organizowanie corocznej imprezy w sercu naszej wsi. Tego dnia odbyło się WIELKIE OTWARCIE PARKU W ZAMARSKACH, którego społeczna budowa rozpoczęła się w 2012 roku. W przygotowanie imprezy włączyły się wszystkie organizacje społeczne w Zamarskach, czyli Rada Sołecka z Sołtysem na czele, Stowarzyszenie Miłośników Zamarsk, Koło Gospodyń Wiejskich, Ochotnicza Straż Pożarna oraz Gminny Ośrodek Kultury. Dzięki wielkiemu sercu sponsorów udało się zaprosić do Zamarsk legendarny zespół Skaldowie, który przyciągnął do Parku tłumy fanów. Tego dnia na zamarskiej scenie zaprezentowały się również: Mażoretki „Cieszyńskie Gwiazdeczki”, Tomasz Wolak, Mikołaj „Miko” Król, Klaudiusz Czauderna oraz zespoły ludowe. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna. Nie zabrakło strefy kulinarnej z pysznymi plackami z blachy, grochówką, kołaczami i potrawami z grilla. A na najmłodszych czekała dmuchana zjeżdżalnia i animacje.

Zamarski: Park spełnionych marzeń

– Cóż można powiedzieć jeśli człowiekowi spełniły się marzenia? Jestem szczęśliwy, że po prawie 3 latach ciężkiej i wytrwałej pracy udało się osiągnąć zamierzony cel. Myślę, ze efekt robi wrażenie – komentuje Klaudiusz Zawada, sołtys Zamarsk, który w ubiegłą niedzielę wraz z mieszkańcami wsi dokonał oficjalnego otwarcia parku spełnionych marzeń.
Stworzenie nowoczesnego parku w Zamarskach nie było jednak marzeniem wyłącznie sołtysa. Świadczy o tym ilość osób, które włączyły się w społeczną budowę parku. – Około 80 osób i 2000 przepracowanych społecznie godzin. Oprócz osób, które fizycznie pracowały przy budowie parku, finansowo i materiale projekt wsparło również kilkadziesiąt innych osób – wylicza Zawada, który podczas oficjalnego otwarcia parku starał się wszystkim tym osobom gorąco podziękować. – Razem zbudowaliśmy nasz park – zaznaczał.
– W tym roku dodatkowo w dzięki paniom z Koła Gospodyń Wiejskich mogliśmy dodatkowo stworzyć tzw. “Ogródek malucha”, w którym znalazła się podwójna huśtawka z zapięciami, tablica do rysowania i piaskownica. Całość ogrodzona kolorowym płotkiem. Tegoroczny Fundusz Sołecki w całości przeznaczyliśmy na zakup elementów placu zabaw – wylicza atrakcje nowego parku sołtys Zamarsk.
Jak zgodnie zaznaczali, obecni na oficjalnym otwarciu parku mieszkańcy, uśmiech dzieciaków wynagradza wszystkie trudy, daje satysfakcję i mobilizuje do dalszych działań. Dzięki budowie parku Zamarski zaczęły tętnić życiem. Młodzież znalazła tu miejsce do gry w koszykówkę, dzieci wreszcie doczekały się placu zabaw z prawdziwego zdarzenia, a dorośli miejsce gdzie spokojnie mogą spędzić wolny czas.
– Oczywiście na tym nie poprzestajemy. W przyszłym roku ruszamy z budową kolejnej alejki, wzdłuż której powstanie siłownia na świeżym powietrzu. Dzięki gminie Hażlach mamy już projekt więc na wiosnę będziemy mogli ruszyć z pracami budowlanymi – dodaje Klaudiusz Zawada.
Zwieńczeniem dwuletnich działań było oficjalne otwarcie parku, do organizacji którego włączyli się wszyscy mieszkańcy Zamarsk. – To było to naprawdę wielkie przedsięwzięcie. Dużo pracy, dużo przygotowań ale się udało. Było naprawdę uroczyście i pięknie. Byłem niezywkle wzruszony widząc takie tłumy ludzi, którzy przyszli by razem z nami świętować otwarcie parku. Oczywiście koncert zespołu Skaldowie przyciągnął ludzi ale o to właśnie chodziło – koncert był nagrodą dla wszystkich społeczników, wszystkich, którzy nas wspierali i trzymali za nas kciuki. Takiej imprezy nie było nigdy w Zamarskach i mam nadzieję, że uda się ten sukces powtórzyć jeszcze nie raz – komentuje sołtys i wylicza, że w organizację wielkie otwarcia nie byłoby możliwe gdyby nie wsparcie Koła Gospodyń Wiejskich, Rady Sołeckiej, filii Gminnego Ośrodka Kultury, Ochotniczej Straży Pożarnej, Gminnej Biblioteki Publicznej, Stowarzyszenia Miłośników Zamarsk oraz licznym wolontariuszom. – Dziękuję wszystkim artystom, którzy tego dnia wystąpili na Zamarskiej scenie – to byli moim przyjaciele, którzy z wielką radością przyjęli zaproszenie na tę uroczystość – podsumowuje sołtys i dodaje, że koncert Skaldów odbył się dzięki wsparciu aż 36 sponsorów, którzy ochoczo odpowiedzieli na prośbę o wsparcie.
Podczas niedzielnego koncertu w Zamarskach oprócz Skaldów na scenie wystąpili również: Tomasz Wolak, Mikołaj Król, Klaudiusz Czauderna, Mażoretki “Cieszyńskie Gwiazdeczki”, Dziecięcy Zespół “Świetliki”, Zespół Regionalny “Strumień” oraz Męski Zespół Śpiewaczy przy OSP w Zamarskach.

Imprezę rozpoczął kolorowy pochód, w którrym można było podziwiać zamarskie przedszkolaki, uczniów Szkoły podstawowej, Dziecięcy Zespół Świetliki oraz mażoretki “Cieszyńskie Gwiazdeczki”.
Nim przybyła publiczność mogła zobaczyć popisy najmłodszych artystów Dziecięcy Zespół ŚWIETLIKI wykonał pieśń “Pochwała Zamarsk” (sł. Erwin Cienciała, muz. Michał Wódz), a następnie Sołtys Klaudiusz Zawada oraz Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski oficjalnie rozpoczęli “Świynto Dziedziny” życząc wszystkim radosnej zabawy do białego rana.

Po występach młodych artystów przyszedł czas na koncerty i to na bardzo wysokim poziomie. Jako pierwszy na scenie pojawił się Jacek Dewódzki z zespołem REVOLUCJA, który porwał publiczność do wspólnego śpiewu znanych przebojów grupy DŻEM. Po godzinnej dawce blues rocka zamarską sceną zawładnął BEVIN czyli grupa muzyczna Mariusza Śniegulskiego ze Skoczowa. Młodzi artyści wykonali kilkanaście Polskich i zagranicznych przebojów. Trzecim zespołem była grupa FENIX-56 z Cieszyna. Energia młodych artystów przeciągnęła uwagę młodzieży, która szalała pod sceną. Na zakończenie koncertowej części zamarskiego święta na scenie pojawił się Tomasz Wolak ROCK BAND. Jak sama nazwa wskazuje zespół dał mocno rockowy koncert. Publiczność mogła usłyszeć niesamowitą solówkę, którą na perkusji wykonał Wiktor Kierzkowski.
Po tych wszystkich koncertowych emocjach przyszedł czas na zabawę taneczną którą poprowadził zespół Max Trio z Chybia. Wspólna zabawa trwała do 1 w nocy.
Oprócz muzycznych atrakcji nie obyło się bez smacznej strefy kulinarnej, gdzie każdy mógł zasmakować potraw z grilla, placków z blachy, oscypków, a także kołaczy, gofrów i lodów. Na najmłodszych czekała strefa rekreacyjna. W ogródku malucha rozdawano balony, organizowano różne konkursy i przejażdżki kucykiem. Nie małą atrakcją było również JOJO z herbem wsi przygotowane specjalnie na zamarskie Świynto, z którego dochód zostanie przeznaczony na budowę Parku.