Przejdź do treści

Obchody 800 lecia wsi Zamarski

Kiedy w dokumencie protekcyjnym biskupa wrocławskiego Wawrzyńca z dnia 25 maja 1223 roku znalazła się wzmianka o jednej z najstarszych miejscowości na Śląsku Cieszyńskim, rozpoczęła się wówczas niesamowita historia wsi, która trwa do dzisiaj, a my jesteśmy świadkami jej nieustannego rozwoju.

Wielkimi krokami zbliża się wielki jubileusz 800 lecia istnienia wsi Zamarski, a przecież wielkie jubileusze wymagają odpowiedniej oprawy. Osiem wieków wspaniałych dziejów naszej ukochanej dziedziny zasługuje na wydarzenie, które będzie podziękowaniem dla wszystkich mieszkańców, ukoronowaniem dokonań naszych przodków i ludzi, którzy dołożyli cegiełkę w budowie i rozwoju Zamarsk.

Pole, pole, łyse pole, ale mam już plan. Pomalutku, bez pośpiechu wszystko zrobię sam.”

Fragment tekstu utworu „Ściernisco” zespołu Golec uOrkiestra idealnie obrazuje bieg wydarzeń naszej wsi. Tylko w ostatniej dekadzie udało się wspólnymi siłami osiągnąć tak wiele i sprawić, że nasza mała ojczyzna rozkwita z każdym rokiem. Koncert Golec uOrkiestra idealnie wpasowuje się w stylistykę obchodów 800 lecia naszej wsi. Powiem więcej! Mamy już plan! Mamy już datę! Mamy już potwierdzony występ zespołu! Mamy też stronę internetową swiyntodziedziny.pl, na której będą pojawiać się niezbędne informacje dotyczące tego jubileuszowego wydarzenia. Już dziś możemy śmiało powiedzieć, że 10 czerwca 2023 roku na boisku szkolnym w Zamarskach wystąpi zespół Golec uOrkiestra.

Więcej informacji na temat imprezy wkrótce.